Makijaż permanentny – czy warto?

Każda z nas niemalże codziennie nakłada na swoją twarz makijaż złożony z kilku elementów. Używamy korektorów, podkładów, bronzerów, tuszów, pudrów, pomadek, mascar, cieni, szminek, różów i wielu innych kosmetyków. Istnieje jednak możliwość zrezygnowania z całego tego porannego rytuału. Makijaż permanentny.

Na wykonanie makijażu permanentnego decyduje się coraz więcej kobiet. A robią to z różnych powodów. Jedne chcą w końcu mieć makijaż, który nie rozpłynie się od zbyt wysokiej temperatury, albo deszczu, inne uważają stanie przed lustrem za stratę czasu. Jeszcze inne natomiast po prostu nie potrafią wykonać dobrego makijażu.

Niezależnie od tego, z jakiego powodu Ty chciałabyś wykonać tego typu makijaż, musisz znać kilka faktów. A oto one:

makijaż permanentny twarzy

 Ile kosztuje makijaż permanentny?

Ceny zabiegu zrobienia makijażu permanentnego dość mocno się wahają i trudno podać konkretną stawkę, jakiej zażąda od nas kosmetyczka. Ceny bowiem zależą od kilku czynników. Po pierwsze – od miasta, w którym wykonujemy usługę, po drugie – od jakości i renomy salonu, a po trzecie – od typu makijażu i części twarzy, którą chciałybyśmy pomalować.

Zbierając jednak dane z różnych salonów kosmetycznych, możemy podać przybliżone ceny za makijaż permanentnych konkretnych elementów naszej twarzy. Wyglądają one następująco:

  • makijaż brwi: mniej-więcej 1000 złotych
  • makijaż ust: mniej-więcej 600 złotych
  • makijaż oczu: mniej-więcej 600 złotych

kobieta w makijażuJakie są przeciwwskazania?

Jak przy każdym zabiegu dotyczącym naszego ciała, tak również przy makijażu permanentnym mamy do czynienia z pewnymi ograniczeniami. Nie każdy bowiem może zdecydować się na wykonanie podobnego zabiegu. Przeciwwskazaniami są między innymi: alergia na którykolwiek z kosmetyków używanych podczas makijażu, miesiączka (ponieważ podczas niej jesteśmy bardziej nieodporne na ból), ciąża, infekcje, czy różnego rodzaju choroby skóry.

Zanim udamy się do gabinetu kosmetycznego celem wykonania makijażu permanentnego, skorzystajmy z porady lekarza – najlepiej dermatologa, który powie nam, czy w naszym przypadku zabieg tego typu to dobry pomysł.