Klej do rzęs – jakich błędów unikać?

Klej do rzęs to składnik, bez którego żadna aplikacja sztucznych rzęs nie może istnieć. Niestety – z klejami należy obchodzić się w specjalny sposób, co często okazuje się być problematyczne zarówno dla profesjonalnych stylistek jak i amatorek, wykonujących sobie zabiegi przedłużania rzęs samodzielnie w domu.

Niezależnie od tego, czy jesteś stylistką z prawdziwego zdarzenia, czy dopiero uczysz się sztuki doczepiania rzęs, musisz pamiętać, by nie popełniać pewnych kardynalnych błędów podczas posługiwania się klejem.

A oto one:

 

Nieczytanie ulotek i instrukcji

Bardzo częstym i nagminnie powielanym błędem jest niezapoznawanie się z przysłowiowymi ulotkami dołączonymi do opakowania. Myślimy, że wiemy wszystko o aplikowaniu rzęs i przez to zupełnie marginalizujemy instrukcje, jakie chce nam przekazać producent. W efekcie klej okazuje się być nietrwały, a my zdziwione jesteśmy złe na markę, która nagle staje się w naszych oczach słaba.

A ulotki czytać należy – szczególnie te dotyczące klejów. To na nich zawarte są wszystkie istotne informacje mówiące o sposobach korzystania z produktu. Na ulotce znajdziemy na przykład: optymalną temperaturę, w jakiej należy stosować klej, czy też wilgotność, jaka musi panować w pomieszczeniu, by klej w porządny sposób związał ze sobą dwie rzęsy.

 

Źle dobrany klej do rodzaju rzęs i poziomu naszych umiejętności

klej do rzęs
źródło: Amazing Lashes

Jak wiadomo – nie każdy klej sklei dobrze każdy typ rzęsy. Niektóre kleje są przeznaczone do cięższych rzęs, inne – do lżejszych. Warto również pamiętać, że struktura rzęs jest tu równie ważna. Dodatkowym utrudnieniem może być szybkość wiązania kleju, który może wyschnąć prędzej niż uda nam się odpowiednio zamieścić rzęsę na powiece.

Błędem jest również używanie klejów dla profesjonalistów, podczas gdy jesteśmy tylko amatorkami. Oczywiste jest, że nie damy rady w poprawny sposób poradzić sobie z nim w odpowiednio krótkim czasie – tak, by nie zasechł zanim stworzymy idealną stylizację.

Jeśli więc powielasz którykolwiek z powyższych popularnych błędów – musisz to zmienić. Dzięki temu zaoszczędzisz sobie nie tylko sporo straconego czasu i nerwów, ale i pieniędzy, które musiałaś wydać na klej, który nie spełnił Twoich oczekiwań.